Як правильно підібрати милиці
Перш за все, потрібно визначитися з типом милиць: в залежності від того, наскільки сильна підтримка потрібна людині при ходьбі, вибирають пахвові милиці або милиці з опорою під лікоть.
Пахвові милиці необхідні в період ранньої реабілітації після травми, а також в тому випадку, якщо пацієнту потрібна постійна тверда опора. Лікарі не рекомендують використовувати пахвові милиці на постійній основі довше, ніж протягом 2 років, оскільки тривала опора на пахвову поперечину милиць часто викликає оніміння рук і хворобливі відчуття в плечі.
Якщо період реабілітації дуже тривалий, то через деякий час рекомендується перейти на більш легкі і маневрені милиці по лікоть (канадки). Канадки призначають пацієнтам, яким потрібна незначна опора при ходьбі (на пізніх стадіях реабілітації), а також тим, хто використовує милиці постійно.
Підбір пахвових милиць- Підбираючи пахвові милиці, слід брати до уваги два параметри загальну висоту милиці від наконечника до пахвовій поперечини і положення поперечини для опори кисті. Якщо пацієнт не може стояти, то загальну висоту милиць можна приблизно обчислити, віднявши від величини його зростання 40 см. Однак краще, якщо під час вибору і підгонки милиць за розміром, пацієнт стоїть і взутий в звичну взуття.
- Приміряючи милицю, розташуйте його у грудної клітини таким чином, щоб наконечник знаходився на відстані 15-20 см від стопи. При цьому між пахвовій западиною і поперечиною має вільної поміщатися 2-3 пальця (це приблизно 4-5 см).
- Для визначення правильного положення поперечної перекладини для долоні потрібно вільної опустити руку, зігнути її приблизно на 30 градусів і стиснути в кулак. При цьому перекладина повинна розташовуватися на рівні кулака.
- Правильність установки поперечної рукоятки можна перевірити в такий спосіб - витягніть руки вздовж тулуба і оціните стан рукоятки - вона повинна розташовуватися на рівні лінії зап'ястя (там, де ми носимо годинник).
- Після того, як пахвовий милицю потрібним чином відрегульований, точно так же підганяється другий (якщо він необхідний). Потім пацієнтові слід спробувати походити з новою парою милиць. Якщо при цьому він відчуває сильний тиск в області пахв, значить, милиці занадто довгі. Якщо ж при ходьбі вага тіла переноситься більше на руки, а не на плечі, можливо, милиці занадто короткі і варто спробувати поміняти регулювання.
- Підбираючи милиці з опорою під лікоть, потрібно правильно відрегулювати положення рукоятки і утримує манжети. Під час примірки слід просунути руку в манжету і поставити милицю на відстані 15 см від стопи. При цьому лікоть повинен бути зігнутий під кутом 15-20 градусів - саме такий нахил руки забезпечить оптимальний розподіл навантаження на кисть.
- Правильне положення манжети - на відстані 5-7 см від найгострішою точки ліктя (при зростанні в районі 170 см). При зростанні від 182 см і вище манжета повинна розташовуватися на відстані 10 см від краю ліктя, якщо ж зростання становить 150 см і нижче, то дана величина скорочується до 4,5-5 см.
- Для найбільш точного вимірювання слід одягнути канадку на руку, сісти на стілець, і направити наконечник милиці в стелю, зігнувши при цьому лікоть на 90 градусів. Для вимірювання краще використовувати тверду рулетку.
- Для того, щоб переконатися в тому, що канадки підібрані правильно, можна провести невеликий тест. Треба встати прямо і вільно опустити руки. При цьому лінія вигину зап'ястя повинна збігатися з верхнім рівнем рукоятки. Якщо лінія вигину знаходиться вище рукоятки, можливо, милиці занадто короткі. Якщо вигин проходить нижче рукоятки, існує ризик того, що милиці занадто довгі.
- Якщо результати цього тесту показують, що милиці підібрані не зовсім вірно, спробуйте інший отвір регулювання. Також важливо, щоб манжета не стискується руку занадто сильно - при постійному підвищеному тиску на передпліччі краю упор-затиску будуть упиватися в шкіру, натирати і викликати хворобливі відчуття. У той же час, якщо манжета НЕ буде щільно облягати руку, пацієнт може втратити милицю, наприклад, відкриваючи двері.
Ознайомитись з асортиментом милиць можна за посиланням:
https://medtovar.sumy.ua/ua/g16766494-tovary-dlya-reabilitatsi
Інші статті
- Поки ти здоровий та повний сил навіть не замислюєшся, які великі навантаження відчувають наші ноги під час ходьби. Але зіткнувшись з проблемою втрачання стійкості при пересуванні, починаєш розуміти, що потрібна додаткова опора. Наприклад, палиця. Палиця знадобиться як в разі відновлення після травми, так і літнім людям для стійкої ходьби. Вона дозволить зменшити навантаження на хвору ногу, зробить пересування більш легким і менш напруженим.
- Від правильності виміру темпаретури тіла напряму залежить результат