ЯК ПРАВИЛЬНО ВИМІРЮВАТИ ТЕМПЕРЕРАТУРУ ТІЛА
При вимірюванні температури тіла перш за все потрібно сказати про норми температури тіла людини. Різні дані досліджень дають різні показники,але точно відомо, що у абсолютно здорової людини температура тіла може бути як 35.5 (і це не є упадок сил), так і 37.7 (коли при цьому людина не відчуває ознобу і слабкості).
Температуру тіла потрібно вимірювати в одному і тому ж самому місці одним і тим же термометром.
Температуру тіла вимірюють:
- В підпахвовій ділянці (це область, де температура шкіри близька до температури тіла);
- Ректально- в прямій кишці (це температура внутрішніх органів);
- Орально (в ротовій порожнині - під язиком);
- Тимпанічно (вимірюється у дітей старше 3 міс віку інфрачервоним термометром. При отитах показники будуть не точними);
- Нашкірно (температура зовнішніх покривів тіла).
При вимірюванні температури тіла максимальним ртутним термометром (це найбільш небезпечний вибір термометрії) потрібно:
- Струсити термометр ртутним кінцем вниз;
- Не розмахувати руками;
- Шкіру висушити від поту;
- Руку міцно притиснути до тулуба.
Час вимірювання температури складає 10хв. Якщо перед вимірюванням температури тіла руку притиснути до тулуба протягом 5хв, то час вимірювання температури ртутним термометром можна скоротити до 5хв.
При вимірюванні температури тіла електронним термометром (час коливається в середньому до 3-4 хв, краще до 5хв) потрібно пам'ятати про те, що після звукового сигналу термометр відразу не дістають, адже цей сигнал виникає тоді, коли лише зменшується швидкість вимірювання температури.
Потрібно також пам'ятати і про те, що існує різниця показників температури тіла, виміряної не в підпахвовій ділянці, а саме:
- орально >на 0.3-0.6с
- рекомендовано >на 0.6-1.2с
- тимпанічно >на 0.6-1.2с
Нехай ці прості правила допоможуть вам правильно вимірювати температуру тіла.
Будьте здорові!!!
Інші статті
- Поки ти здоровий та повний сил навіть не замислюєшся, які великі навантаження відчувають наші ноги під час ходьби. Але зіткнувшись з проблемою втрачання стійкості при пересуванні, починаєш розуміти, що потрібна додаткова опора. Наприклад, палиця. Палиця знадобиться як в разі відновлення після травми, так і літнім людям для стійкої ходьби. Вона дозволить зменшити навантаження на хвору ногу, зробить пересування більш легким і менш напруженим.
- Часто виникає питання, який аплікатор Ляпко вибрати. Відразу варто відзначити, що по лікувально-профілактичному впливу аплікатори між собою не мають відмінностей. У кожному використовується однаковий сплав металів, голки і матеріали виготовлення. Основні відмінності полягають в розмірах, формах і кроці голок. Як вибрати серед великого асортименту оптимальний варіант? Ось кілька рекомендацій які допоможуть не розгубитися, і визначиться з купівлею аплікатора.